fbpx

NICI PDO – nici liftingujące

Najszybsza i najskuteczniejsza metoda pozwalająca na poprawę owalu twarzy bez użycia skalpela Głównym założeniem tego zabiegu, jest wprowadzenie w tkankę podskórną nici PDO o unikatowej budowie haczykowej, dzięki czemu uzyskujemy natychmiastowy efekt liftingu twarzy. Materiał ten jest całkowicie jałowy, wchłanialny (okres całkowitego wchłaniania do kilkunastu miesięcy). Sam materiał PDO (polidioksanon) po implantacji ulega rozpuszczeniu przez kolejne kilka miesięcy. Podczas procesu wgajania się nici, rozpoczyna się proces stymulowania nowych włókien kolagenowych, fibroblastów oraz tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Efektem jest zagęszczenie skóry, poprawa jakości skóry oraz owalu twarzy. Skóra staje się bardziej promienna oraz sprężysta.

Materiał, z którego stworzone są nici od lat znany jest w medycynie i wykorzystywany w chirurgii ogólnej, plastycznej czy ginekologii. Jest on również w 100 % bezpieczny, nie dający uczuleń czy groźnych dla życia powikłań.

Implantacja nici odbywa się w warunkach jałowych, w ramach sali zabiegowej. Podczas zabiegu używane jest znieczulenie miejscowe (lignocaina z adrenaliną) , mające za zadanie zmniejszyć ryzyko powstawania krwiaków, zapewnić jak najlepszy komfort pacjenta oraz zapewnić mu zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć podczas implantacji nici.

Po zabiegu przez kolejne 24 godziny stosujemy zimne okłady celem zniwelowania obrzęku, oraz w przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych przyjmujemy leki przeciwbólowe (np. Ibuprofen) przez kolejne 3-4 dni. Istotnym faktem jest również efekt tzw. hiperkorekcji tkanek – czyli przesadnego naciągnięcia skóry. Związane jest to ze zwiększeniem objetości tkanek po podaniu środka znieczulającego oraz drażnienia tkanek nićmi. Efekt ten utrzymywać się może do 10 dni.

Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast. Jednak pełen efekt wygojenia najszybciej zaczynamy zauważać po około 14 dniach. Proces stymulacji nowych włókien kolagenowych trwa do momentu pełnego wchłonięcia się nici, i zastąpienia ich nową tkanką bliznowatą.

Zabieg jest na tyle bezpieczny, że można go łączyć jednoczasowo z innymi zabiegami (podanie kwasu hialuronowego, toksyna botulinowa)

 

DLA KOGO DEDYKOWANY JEST TEN ZABIEG?

Przed każdym zabiegiem ważna jest konsultacja oraz ustalenie możliwych do uzyskania efektów terapeutycznych. Zabieg dedykowany jest tym pacjentom, u których występuje nadmierna wiotkość skóry, której nie można poprawić innymi dostępnymi metodami. Dodatkowo jest on zalecany do modelowania wyznaczonych części twarzy, w momencie braku możliwości uzyskanych zadowalających efektów terapeutycznych np. kwasem hialuronowym.

Zabieg można wykonywać cały rok – brak skutków ubocznych po ekspozycji na promienie słoneczne.

 

PRZECIWSKAZANIA

  • czynna choroba wirusowa lub bakteryjna skóry
  • czynna choroba autoimmunologiczna
  • zaburzenia krzepliwości / przyjmowanie leków przeciwpłytkowych (Xarelto, Pradaxa)
  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • cukrzyca
  • uczulenie na środki znieczulające (lignocaina, bupiwakaina)
  • brak możliwości uzyskania oczekiwanego efektu terapeutyczneg
  • terapia witaminą A i jej pochodnymi (zabieg można wykonać nie szybciej niż 6 miesięcy od przyjęcia ostatniej dawki leku)

 

PRZED ZABIEGIEM

Sam zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Zaleca się nie spożywania alkoholu czy leków przeciwbólowych (np. Apap, Ibuprofen, Ketonal etc) na 3-4 doby przed zabiegiem (może zwiększyć to ryzyko powstania krwiaka) . Zalecane jest przyjście na zabieg bez makijażu.

 

CENA

– cena za 1 nić od 150zł, cena uzależniona od ilości użytych nici oraz ich rodzaju.
– bezoperacyjny lifting twarzy nićmi PDO – cena zabiegu od 3000 (wykorzystywane jest od 12-18 nici)
– dodatkowa mezoterapia do zabiegu z użyciem nici – 450zł za amp lub osocze bogatopłytkowe 500zł

 

 

  • 60 min
  • od 150 zł